marți, 25 noiembrie 2008

Liga Campionilor - rezumat 25.11.2008

Ziua de 25.11.2008 a adus o noua etapa in desfasurarea Ligii Campionilor Editia 2008-2009.

Steaua cazatoare!

Steaua nu a pus nicio problema germanilor de la Bayern. Desi la pauza scorul era 0-0 si romanii mai puteau spera la un rezultat bun, scorul in minutul 90 arat 3-0 pentru bayern (goluri Klose '57,'71 ; Toni '61). Pana la urma steaua a incetat sa mai straluceasca, iar pasa proasta prin care ros-albastrii trec in aceasta perioada este tot mai pregnanta.
Echipa lui dorinel Munteanu a avut goluri in toate compartimentele, astfel neavand nicio sansa in fata nemtilor.

Surpriza etapei!
Putem spune ca suspriza acestei etape a fost meciul Aalborg - Celtic glasgow 2-1. desi scotienii au condus usor partida din min. 53, gol Robson, Aalborg a revenit furibund si a obtinut o victorie pe deplin meritata...totusi ajutati de autogolul lui Caldwell (min 87). pentru Aalborg a egalat Caca in min. 73.