miercuri, 26 noiembrie 2008

Champions League 26.11.2008

CFR a deraiat!
Multe sperante, multe declaratii, niciun rezultat. Roma a preluat lejer conducerea inca din minutul 11 cand Brighi a modificat pentru prima oara tabela, urmat de Totti in minutul 23, si totul parea pierdut. Totusi, Kone a readus sperantele clujenilor in minutul 30, iar scorul la pauza arata 2-1 pentru italieni. In repriza a 2a acelasi brighi a schimbat macazul cu golul de 3-0 si a trimis-o pe CFR pe ultimul loc, cu sanse minime la primavara europeana. Dezamagire, frustrare si multe declaratii pline de lacrimi. Scpr final 3-1 si CFR se pregateste s aspune adio Europei.

Surpriza etapei!
Poate cel mai surprinzator si socant rezultat al acestei zile, daca nu chiar a acestei saptamani este victoria in-extremis a celor de la Anorthosis in fata Interului din Milano. Scorul la finalul meciului Inter - Anorthosis 0-1 si oaspetii pleaca acasa fericiti.